Verslag EWS-Leudal 1

Leudal 1 moest uit naar promovendus EWS uit Weert.

Na 1,5 uur spelen viel Arthur Hendrickx de Dame van zijn tegenstander aan (oud Leudal speler John Steuten), John reageerde daarop door de Dame van Arthur aan te vallen, maar dat was verkeerd, waardoor Arthur een stuk won, en na enkele dreigingen gepareerd te hebben zette hij John mat. Een uur later ging Leudal-speler Peter Sonnemans mat. (na eerst eerder in de partij een stuk af te hebben gegeven) Weer een half uur later wist Leudal – speler Hans Kivits zijn tegenstander midden op het bord mat te zetten. Op de overige borden was de stand op dat moment enigszins onduidelijk. Gelukkig deed de tegenstander van Henk van Meegen enige onnauwkeurige zetten, waardoor Henk de pion die hij achterstond weer terugwon en na veel geruil bleven  alleen de twee koningen over, remise dus. Na ruim 3,5 uur spelen ging plots Leudal speler Iwan Sentjens, die op dat moment een kwaliteit voorstond, door zijn vlag. Dat bleek onterecht, omdat EWS de klokken niet goed had ingesteld, en na wat onderling gekibbel tussen de teamleiders, besloten de beide spelers zelf tot remise. Met een tussenstand van 3-2 in het voordeel van SV Leudal waren alle ogen gericht op de laatste partij, die van Jan Broekhuis. Jan had een pion meer, maar of dat voldoende voor winst was? Door secuur spel (en misschien met wat hulp van zijn tegenstander?) bereikte hij na 4 uur spelen een gewonnen eindspel en gaf zijn tegenstander op Leudal 1 wint zijn 2e competitiewedstrijd dus met 4-2.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *