BASF Nunhems schaaktoernooi

Basf-Nunhems Schaaktoernooi:

Elk jaar, ergens in de vroege lente, organiseert de vereniging het Basf-Nunhems schaaktoernooi. Dit schaakevenement wordt mogelijk gemaakt door Basf (vroeger Numhems Zaden geheten) via een financiële bijdrage en door het beschikbaar stellen van faciliteiten. Voor dit toernooi worden schakers uit Zuid-Oost Nederland die ouder zijn dan 20 jaar, uitgenodigd. Het is een rapid-toernooi (een half uur bedenktijd per speler, per partij) waarbij poules van acht spelers worden gevormd. De spelers van elke poule zijn ongeveer van gelijke sterkte. Dit toernooi wordt sinds 1981 jaarlijks op een zaterdag gehouden.

Het toernooi staat, vanwege de vriendschappelijke, gemoedelijke sfeer zeer hoog aangeschreven in zowel Limburg als ook Brabant. Het is dan ook één der gezelligste toernooien in Limburg.

Schaken een meesterlijke sport!