Leudal kent ongelukkige start tegen Geleen 2

Nipte nederlaag 3,5 – 4,5

Na de degradatie uit de promotieklasse van het afgelopen schaakseizoen is het eerste team van Leudal er dit jaar alles aan gelegen om zich te revancheren. Met drie nieuwe spelers, die minimaal gelijkwaardig zijn aan hun voorgangers zou wellicht een kampioenschap tot de mogelijkheden behoren. Maar om kampioen te kunnen worden is een bepaalde dosis geluk wel vereist. In de eerste competitieronde tegen het sterke team van Geleen 2 bleef deze geluksfactor angstvallig afwezig.
De start van de wedstrijd was nog wel voor Leudal. Al vrij snel speelde Hans Kivits (bord 6) remise. Raoul Lemmen (bord 7) wist te winnen. Met de zwarte stukken kwam hij in een damegambiet optisch iets zwakker te staan, maar zijn tegenstander koos het verkeerde plan en Raoul nam gretig het initiatief en voerde de druk steeds verder op tot zijn tegenstander geen heil meer zag in zijn stelling en opgaf. Hierna volgde een hele reeks remises. Het waren achtereenvolgens Wouter Smeets (bord 4) Joost Schreurs (bord 3) en Amanda Hijweegen (bord 5) die allen een degelijke partij hadden gespeeld maar niet tot winst konden komen en daarmee de tussenstand op 3-2 in het voordeel van Leudal brachten. Tot op dit moment leek het uitzicht op een overwinning zeer rooskleurig. Peter Metsemakers (bord 1) en Arthur Hendrickx (bord 2) zaten in de remisemarge en Leon van Duren (bord 8) stond zelfs een kwaliteit voor. Maar alle hoop op een overwinning verdween als sneeuw voor de zon toen eerst Arthur zich verslikte in een tempo en de partij moest opgeven en vervolgens ook nog Leon in een lange tijd gewonnen gewaande stelling, door actief stukkenspel van zijn tegenstander moest opgeven. Hierdoor kwam de tussenstand ineens op 3-4 waardoor Peter gedwongen werd om te winnen om minimaal nog een gelijkspel uit het vuur te slepen. Dit bleek echter vrijwel onmogelijk aangezien er een volledig gelijk toreneindspel op het bord stond dat voor geen van beide partijen te winnen viel. Remise was dan ook de logische consequentie. De eindstand kwam daarmee op 3,5-4,5. Samenvattend: een nederlaag die gekenmerkt werd door veel pech, maar toch voldoende perspectief bied voor de rest van het seizoen in de 1e klasse B van de Limburgse schaakbond.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *