Nieuwjaarschaak 2017

Op dinsdagavond 3 januari werd in gemeenschaapshuis ‘de Roffert’ gestreden om de vele prijzen van het Nieuwjaarsschaak. Dit snelschaaktoernooitje wordt elk jaar rond de feestdagen gehouden. Vaak wordt dit toernooi rond Kerstmis gespeeld en dan noemen we het Kerstschaak. Maar dit jaar is gekozen voor de variant vlak na Nieuwjaarsdag. En vandaar ook de naam Nieuwjaarsschaak. Doordat diverse leden nog op vakantie waren, was de opkomst beperkt tot 10 deelnemers.
 
Eerst werden gespeeld in 2 poules met elk 5 spelers. In de A-poule waren Henk van Meegen en Peter Sonnemans te sterk voor Ben Kusters en de familie Kivits (Hans en Daan). In de B-poule won Marcel Schuman de meeste partijen. Arthur Hendrickx begon met een verliespartij. Maar wist uiteindelijk toch 2 punten te halen en stond daarmee gelijk met Han Wismans en Jac Duijf. Na wat rekenwerk had Arthur reglementair de 2e plaats in deze poule bereikt. Rick Thommassen eindigde als 5e. Henk, Peter, Marcel en Arthur speelden nu verder om de eerste 4 plaatsen. De overige 6 deelnemers speelden verder voor plaats 5 t/m 10. Arthur had zijn ritme nu goed te pakken en won alle partijen in de finale-poule. Hij mocht als eerste een prijs van de prijzentafel uitzoeken. Marcel Schuman werd 2e en Peter Sonnemans 3e.

En nadat alle prijzen verdeeld waren keerde iedereen tevreden huiswaarts. Het nieuwe jaar was weer goed begonnen

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *