Leudal op kop na ontsnapping in Blerick met 4-4

Leudal 3 koploper in 3e klasse A

De schakers van Leudal dachten in Blerick hun 3e overwinning op rij binnen te halen. Want rode lantaarndrager Blerick had immers nog geen punten behaald dit seizoen. SV Leudal daarentegen kende een bliksemstart en was tegen Blerick dus grote favoriet. Vorig seizoen had SV Leudal nog met 6-2- weten te winnen. Hoe anders liep het nu.
Tijdens de openingsfase liep alles als vanouds. Zelfs Arthur Hendrickx wist weer eens de smaak van een overwinning te proeven. Hij bracht Leudal op een 1-0 voorsprong. Geert Gabriels speelde remise en Rene Snoeck breidde met zijn overwinning de voorsprong uit. En na de remise van Martijn Vossen stond Leudal keurig geheel volgens verwachting met 3-1 voor. Een kwestie van tijd om de overwinning veilig te stellen dus. Maar op dat moment ontwaakte Blerick en vocht als een leeuw terug. Achtereenvolgens werden Ruud van Meegen, Oscar Freriks en Jack Sonnemans van het bord geveegd. En daarmee boog Blerick de 3-1 achterstand om in een 4-3 voorsprong. Jan Broekhuis moest winnen om nog een gelijkspel uit het vuur te slepen. Maar Jan stond minder. En toch. Was het de spanning of concentratieverlies. Hoe dan ook. De tegenstander van Jan vergat een toren te winnen. En later zelfs nog om een pion te snoepen. Hierdoor kroop Jan tweemaal door het oog van de naald. Eerst werd een nederlaag afgeslagen en daarna kreeg Jan de overwinning zelfs in de schoot geworpen. Door deze overwinning hield Jan de stand op 4-4. En kan SV Leudal van geluk spreken dat ze niet met een nederlaag naar huis zijn gestuurd. En Leudal had nog meer geluk want door de nederlaag van koploper Hoensbroek neemt Leudal zelfs de leiding over in de promotieklasse van de Limburgse schaakbond.

Uitslagen:
4.0-4.0…..Blerickse SV – SV Leudal
3.5-4.5…..DJZ – MSV VSM
4.0-4.0…..MSV VSM 2 – Voerendaal 4
5.0-3.0…..DJC 2 – Hoensbroek ME

Stand promotieklasse
1..3-5…..SV Leudal
2..2-4…..MSV-VSM
3..3-4…..DJC 2
4..3-4…..Hoensbroek ME
5..3-3…..MSV-VSM 2
6..2-1…..Voerendaal 4
7..3-1…..Blerickse SV
8..3-0…..DJZ

Leudal 3 Herbstmeister in 3e Klasse A.

Door de koploper in eigen huis te verslaan hebben de schakers van Leudal 3 brutaal de leiding genomen in de 3e klasse A van de Limburgse schaakbond.
In en tegen Venlo4 werd door de Midden-Limburgse schakers gewonnen met maar liefst 3-1.
De winnende punten kwamen van Peter Steuten, teamleider Han Wismans en de jeugdige Benjamin van der Laan.
Uiteraard is het nog veel te vroeg om over een mogelijk kampioenschap te spreken. Maar voorlopig is Leudal 3 wel de trotse lijstaanvoerder. De volgende ronde is pas weer in februari 2014 en tot die tijd is Leudal 3 Herbstmeister.

Uitslagen
1.0-3.0…..Venlo 4 – SV Leudal 3
0.5-3.5…..Horst 2 – Voerendaal 6
1.0-3.0…..DJC 7 – DJC 6
2.0-2.0…..Pionneke 4 – Ultimo Vero

Stand 3 klasse A:
1…3-5….SV Leudal 3
2…3-5….Ultimo Vero
3…3-4….Venlo 4
4…3-4….Pionneke 4
5…3-4….Voerendaal 6
6…3-2….DJC 6
7…3-0….DJC 7
8…3-0….Horst 2

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *