SV LEUDAL pakt de koppositie

En dit in de EERSTE KLASSE B

In de 1e klasse B van de Limburgse schaakbond heeft S.V. Leudal verrassend de koppositie overgenomen na de ruime overwinning op Sittard (Gess). In Buggenum won Leudal met 5,5 – 2,5.
Het waren de hoogste borden die de punten verspeelden. Zowel Hans Kivits (bord 1) als Peter Metsemakers (bord 2) verloren hun partij. Arthur Hendrickx (bord 3) won vrij snel zijn partij en Iwan Sentjens aan bord 4 kwam niet verder dan remise. Het beste schaken kwam deze middag van de onderste 4 borden. Coen Oosse (bord 5) won zijn partij vrij gemakkelijk. Raoul Lemmen aan bord 6 wist op zeer professionele wijze zijn toreneindspel tot winst te brengen. Het was uiteindelijk John Steuten op bord 7 die bij een stand van 3,5 –2,5 voor Leudal met zijn winstpartij de overwinning veilig stelde. In een dame-eindspel wist John op handige wijze een paar pionnen te veroveren en uiteindelijk ook de partij. Leon van Duren tenslotte op bord 8 speelde weer een zeer enerverende partij. Kun je van Leon ook anders verwachten? Met ongelijk materiaal (paard tegen 4 pionnen) trok Leon ten strijde. En één voor één wist Leon de pionnen terug te veroveren waardoor Leon een paard voor kwam te staan. Dit bleek na een uitputtend eindspel voldoende voor de winst.
Door de verrassende nederlaag van koploper Heerlen bij Geleen neemt S.V. Leudal nu de gedeelde eerste plaats in. Maar aan een eventueel kampioenschap hoeven de Midden-Limburgsers niet te denken. Het resterende programma is namelijk loodzwaar voor S.V. Leudal.
De volgende wedstrijd is uit tegen het altijd lastige Arx uit Arcen.
Uitslagen:
S.V. Leudal – GESS 2..5,5 – 2,5
Geleen 2 – Heerlen 2…6,5 – 1,5
Blerick – Arx…………..3,0 – 5,0
Horst – H.S.D.V……….5,0 – 3,0

Stand:..
S.V.Leudal..4-6…20,0 – 12,0
Geleen 2…..4-6…19,0 – 13,0
Blerick……..4-6…18,0 – 14,0
Heerlen 2….4-6…18,0 – 14,0
Arx…………4-3…15,0 – 17,0
GESS 2 …..4-3…14,5 – 17,5
Horst………4-2…13,0 – 19,0
H.S.D.V……4-0…10,5 – 21,5

Het 2e team van Leudal verloor andermaal nipt met 3,5 – 2,5.
Theo Schoone wist te winnen terwijl Lei Silkens, Han Wismans en Peter Steuten remiseerden.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *