´╗┐Schaakvereniging Leudal wint in de 4e ronde LiSB-competitie

Op zondag 17 februari werd de 4e ronde van de LiSB-schaakcompetitie gespeeld. Leudal speelde dit keer met het 1e team in Buggenum tegen het team uit Horst. Op deze zonnige dag werd eerst samen koffie gedronken en wat gekletst voordat alle spelers achter de borden plaats namen. Leudal kwam helaas al snel achter te staan doordat Leon van Duren in plaats van een geslagen stuk te ruilen de dame van zijn tegenstander probeerde in te sluiten. Dit mislukte en Leon kon door het stukverlies verlies niet meer verkomen. Iwan Sentjens maakte het zichzelf weer eens moeilijk en na stukverlies, een hoop gepeins en gezucht gaf hij op. Gelukkig trok Henk van Meegen de stand weer iets recht door pionwinst en daarmee uiteindelijk ook de partij. Op bord 1 had Jan Broekhuis langzaamaan een betere stelling gekregen en nadat hij een stuk won probeerde zijn tegenstander het nog enige tijd, maar moest uiteindelijk zijn meerdere in Jan erkennen. Op bord 3 had Hans Kivits inmiddels een mindere stelling omgezet in kwaliteitswinst en speelde de partij fraai uit tot winst. Alle ogen werden hierna op bord 2 gericht waar Arthur Hendrickx met een pion minder een slechtere stelling had. Bij verlies zou het 3-3 worden,  Arthur wist echter door zeer snel te spelen, veel paardesprongen en veel kunst en vliegwerk de tegenstander te verwarren en na een onreglementaire zet van zijn tegenstander bood Arthur remise aan wat werd aangenomen, daarmee werd het 3,5-2,5 voor Leudal 1.Het 2e team van Leudal speelde in Stein tegen het 4e team van DJC. Han Wismans offerde een loper tegen 2 pionnen. Daardoor kwam de koning van zijn tegenstander erg kwetsbaar te staan, maar de winst was nog zeker niet binnen. Na een mindere zet van DJC kon Han echter snel een stuk terugwinnen en was het 1e punt voor SVL een feit. Kort daarna zorgde Frits Smeets voor het 2e punt. Zijn tegenstander kwam te laat binnen en verloor daardoor reglementair. De partij die zij toch nog speelden telde niet meer mee voor de punten.Ben Kusters speelde op het 4e bord een keurige partij. Toch kwam hij in het middenspel een kwaliteit achter te staan. En dat werd hem uiteindelijk fataal. Peter Metsemakers won een stuk door een verkeerd offer van zijn tegenstander. Hij had het daarna rustig uit kunnen spelen door stukken te ruilen. Maar hij koos voor een mooie variant. Door secuur spelen dwong hij de koning van de tegenstander naar het midden van het bord. En via een prachtige combinatie werd de tegenstander mat gezet. Leudal 2 was dan ook zeer tevreden met de 3-1 winst tegen DJC 4. 

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *