Leudal 2 KAMPIOEN derde klasse A

Titel al  één ronde voor het einde zeker.

Zondagmiddag 26 maart moest het gebeuren. Een ronde voor het einde zou Leudal 2 het kampioenschap binnen kunnen halen, mits met grote cijfers van Ultimo Vero uit Echt zou worden gewonnen. Met een gezonde dosis zelfvertrouwen namen de spelers van Leudal 2 om klokslag 1 uur achter het bord plaats. De start was voortvarend. Na iets meer dan een uur te hebben geschaakt opende Martijn Vossen op bord 4 de score. Door een uiterst gecompliceerde stelling op het bord te zetten verloor zijn tegenstander snel het overzicht en leverde een stuk in, waarna de partij snel volgde. Daarna verstreken enkele spannende uren. Op alle drie de borden was het een gelijk opgaande strijd waar weinig over te voorspellen viel. Invaller Leo Arts op bord 3 kreeg in een gelijkstaand eindspel een remise aanbod maar sloeg dit af. Niet veel later veloor hij een pion en leek ook de partij te gaan verliezen, maar gesterkt door een enorme dosis wilskracht en het geluk dat een kampioen moet hebben wist Leo het op het oog verloren eindspel toch nog op wonderbaarlijke wijze in winst om te zetten. De 0-2 was hiermee een feit. In het laatste halfuur wist Leudal 2 echter pas de overwinning en het kampioenschap veilig te stellen. Wouter Smeets op bord 1, won een kwaliteit en wist het eindspel onder tijdsdruk in zijn voordeel te beslechten waarna Amanda Hijweegen op bord 2 een remise stelling onder nog grotere tijdsdruk eveneens in haar voordeel wist te forceren en de eindstand uiteindelijk enigszins geflatteerd voor de derde keer dit seizoen op 0-4 uitkwam. Door dit uitstekende resultaat en het gelijkspel van directe concurrent Attaque mag Leudal 2 zich met opgeheven hoofd, 1 ronde voor het einde van het seizoen kampioen van de derde klasse A van de Limburgse Schaakbond noemen.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *