Leudal start met verrassende zege in promotieklasse

Leudal verslaat Geleen met 4,3-3,5

De schakers van Leudal zijn met een verrassende overwinning gestart in de promotieklasse van de LiSB. Het sterke Geleen kwam op bezoek. Vorig jaar verloor Leudal nog met 6-2 van de Geleense reserves. Dus men verwachtte van deze wedstrijd dan ook niet veel goeds.
En in het begin leek Leudal dan ook op een snelle nederlaag af te stevenen. Na 1 uur spelen verloren John Steuten en Leon van Duren hun partij op respectievelijk het 6e en 7e bord. Hierdoor kwam Leudal met 2-0 achter te staan. Even later scoorde Iwan Sentjens aan bord 8 echter het eerste volle punt voor Leudal in de promotieklasse. Een historisch moment.
Weer 5 minuten later voegde Arthur Hendrickx op het 3e bord hier een half punt aan toe. De tussenstand kwam op 1,5-2,5.
Daarna duurde het twee uur eerdat de volgende partij tot een einde kwam. Raoul Lemmen (bord 4)behaalde een keurige remise. En nadat Peter Metsemakers op het 1e bord een fantastische overwinning boekte kwam Leudal zowaar langszij. Het stond 3-3.
Na 5 uur spelen boekte Coen Oosse aan bord 5 een keurige overwinning en bracht Leudal zodoende aan de leiding. Een gelijkspel was minimaal al bereikt. Alleen Hans Kivits aan bord 2 was nog bezig. Hij had aan remise genoeg om Leudal de overwinning te bezorgen. Het was een eindspel waarin Hans een tikkeltje beter stond. Maar niet geonoeg voor de winst. Na 6 uur spelen (!) werd het remise en was de eindoverwinning voor Leudal een feit. Eindstand 4,5-3,5 voor Leudal.
Deze start was boven verwachting. Iedereen had gerekend op een nederlaag. De optimisten hadden misschien, heel misschien een klein kansje op een gelijkspel gegeven. Maar een overwinning…..?
Uitslagen:
DJC 2………..-..DJC 1……….3,0-5,0
SV Leudal…..-..Geleen………4,5-3,5
MSV-VSM…..-..De Juiste Z…2,5-5,5
Heerlen………-..Venlo 2……..4,0-4,0

Stand promotieklasse:
1. De Juiste Zet..1-2….5,5-2,5
2. DJC 1…………1-2….5,0-3,0
3. SV Leudal……1-2….4,5-3,5
4. Venlo 2……….1-1….4,0-4,0
5. Heerlen……….1-1….4,0-4,0
6. Geleen………..1-0….3,5-4,5
7. DJC 2…………1-0….3,0-5,0
8. MSV-VSM……1-0….2,5-5,5

Leudal 2 startte eveneeens met een overwinning.In een rechtstreeks treffen met Leudal 3 werd de eindstand 3-1 voor Leudal 2
Wouter Smeets en Han Wismans wonnen terwijl de partijen tussen Huub Vossen tegen Roy Veugen, en Levi Delil tegen Martijn Vossen (kleinzoon van Huub) in remise eindigden.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *